пятница, 28 февраля 2014 г.

Бібліотечний урок "Шевченка славетне ім'я"

28 лютого 2014 р. у Петриківській НСЗШ проведено бібліотечний урок «Шевченка славетне імя».
Метою уроку було ознайомити дітей з життям та творчістю Т.Г.Шевченка, з прислів’ями про славетного поета; показати як шанують його в Україні й в світі; виробити навички виразного читання; виховувати любов і пошану до народного співця; викликати у дітей читацькі інтереси до творів Великого Кобзаря.

четверг, 27 февраля 2014 г.

Лунай, рідна мово, у рідному домі!

21 лютого у затишному кабінеті української мови відбулося свято до Міжнародного дня рідної мови. Його підготували та провели вчителі Ясногор С.В., Шилова Т.І., Ус Л.В., Свищук С.М. спільно з сільським бібліотекарем Миколаєнко Ю.О.
    Ясногор С.В. розповіла учням про досить непросту історію цього свята, його значення для кожної свідомої людини. Ведучі свята , учні 9 класу Бондар Роман та Супряга Каріна передали думки про те, що необхідно любити і розвивати свою рідну мову, Тарасове слово. В цей день лунали мелодійні українські пісні про рідне слово. Особливо сподобались присутнім виступи завзятих першокласників та восьмикласників.

Ми -нащадки Кобзаря


25 лютого у Промінській школі відбувся відкритий захід, присвячений 200-річчю народження Тараса Шевченка. На протязі декількох днів учні школи під керівництвом вчителя української мови КАЧУР Валентини Петрівни та вчителів початкових класів ПАЩЕНКО Наталі Дмитрівни, САМАРЕЦЬ Любові Миколаївни та ЛІНОВЕЦЬКОЇ Раїси Іванівни готували експозицію про Т.Шевченка. вчили напам’ять поезії  Кобзаря, малювали малюнки на прочитані твори Т.Шевченка, вивчали факти з  його нелегкого життя.





вторник, 25 февраля 2014 г.

Перехрестя долі Кобзаря


В історії людства є події, які докорінно змінюють історію. І, звичайно, є люди які є світочами таких подій. Їх імена з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує все людство. До них належить  ім'я великого українського художника, поета, основоположника нової української мови Тараса Григоровича Шевченка.
   З ініціативи Президента України 2014 рік оголошено роком Тараса Григоровича Шевченка. У школах району проводяться виховні заходи по відзначенню 200-річчя з дня народження великого Кобзаря.
  У Сурсько-Михайлівській середній школі відбувся районний семiнар вчителів української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії .    
   Тема семінару: «Поєднання інноваційних і традиційних методів навчання як засіб формування мовно-лінгвістичних компетентностей учнів.» До школи завітали вчителі української мови району та методист районного науково-методичного кабінету  Копейко Тетяна Михайлівна.

понедельник, 24 февраля 2014 г.

Результати конкурсу

Шановні гості!
Пропонуємо Вам ознайомитися з результатами виступів учнів закладів освіти Солонянського району під час проведення районного конкурсу читців-декламаторів "Живи, Тарасе, в пам'яті людській" з нагоди 200-річчя народження Великого Кобзаря, який відбувся 20 лютого 2014 року на виконання плану заходів районного проекту "Живи, Тарасе, в пам'яті людській".



Солонянщина вшановує Кобзаря

Зорепадом  летять  роки  у  минуле, у  віки… Але щороку  приходять  до  нас Шевченківські свята. У всьому світі  вшановується  пам'ять  цієї  людини, митця  слова  і  пензля, легенди нашого  народу.  Тарас  Григорович   Шевченко  став  символом  волі, незалежності, стійкості, що  є  найціннішим  і  найдорожчим  для  кожного.
Гордий, величний, палкий і нескорений
Наш незабутній, славетний Кобзар,
Лине в безсмертя над нивами й горами
Помислів, душ і сердець володар…
      Ці слова стали лейтмотивом  літературної світлиці, на яку перетворилася актова зала Солонянського РНМК 20 лютого 2014 року під час проведення районного конкурсу читців-декламаторів «Живи, Тарасе, в пам′яті людській»,
з нагоди 200-річчя народження Великого Кобзаря. Тридцять учнів з двадцяти шкіл району, педагоги, шкільні бібліотекарі  зібралися, щоб вкотре  згадати та віддати шану генієві українського народу - Великому Кобзареві Тарасу Григоровичу Шевченку. 

Літературна Тарасова вітальня

Традиційно Тиждень рідної мови та літератури в Криничанській СЗШ проходить у лютому. Цього року він був приурочений  200-річчю від Дня народження великого сина українського народу –Тараса Григоровича Шевченка. Із великим задоволенням всі учні школи взяли участь у заходах. Наймолодші учні малювали ілюстрації до творів письменника, цікавою дітям була літературна вікторини «Т. Шевченко – поет, художник, борець, людина…», конкурс декламаторів поезій Кобзаря , відбулося засідання «Клубу знавців творчості Т.Шевченка». 

пятница, 21 февраля 2014 г.

Вшанування славетного Кобзаря в Новопокровській СШ

З метою гідного вшанування пам'яті славетного Кобзаря в Новопокровській СШ заплановано та проведено низку виховних заходів, облаштовано тематичну виставку в шкільній бібліотеці, шевченківські куточки в класних кімнатах. Педагогічний колектив школи тісно співпрацює в цьому напрямку з місцевою сільською бібліотекою. Учні школи та педагоги активно долучилися до участі в районному проекті "Іду душею до Тараса". Для участі в конкурсних заходах вищезгаданого проекту вже подано від школи п'ять робіт.

среда, 19 февраля 2014 г.

Живи, поете, в пам’яті людській…

У кожного народу є знакові постаті. Для нас, українців, таким є Тарас Григорович Шевченко – поет, художник, трибун, пророк. Життя і творчість Кобзаря – це місток із минулого у сучасне, духовний звязок поколінь.
Український народ створив цілу галузь науки – шевченкознавство. Але для кожної людини звернення до творчості Кобзаря – це завжди відкриття. І навіть до болю знайомі рядки щоразу звучать по-новому, відкривають ще незнані моменти творчої спадщини генія.
2014 рік – рік Тараса Григоровича Шевченка в Україні. До 200-річчя від дня народження Кобзаря український народ готувався заздалегідь. Педагоги та учні Мопрівської СЗШ долучилися до реалізації проекту «Іду душею до Тараса». 
Шановні гості! Пропонуємо вашій увазі вірш юної поетеси Кійко Юлії, учениці 6-А класу Солонянської СШ №2

Кобзареве слово
Я вірю читаючи,                                            
я вірю і мрію.
Тарасів "Кобзар" гортаючи,
його важку долю розумію.

суббота, 15 февраля 2014 г.

Найдемократичніший фотоконкурс!

Національна бібліотека України для дітей вперше в своїй історії оголошує найдемократичніший фотоконкурс: вік учасників та місце проживання не обмежуються!
Умови фотоконкурсу:
Знайдіть у своєму місті, містечку, селищі місця, пов’язані з Тарасом Шевченко (це може бути вулиця, пам’ятник, музей, картина на вернісажі, книга на виставці у бібліотеці, рекламний плакат та таке інше).
Сфотографуйтеся поруч або на тлі, так, щоб на фото було видно табличку з назвою вулиці, пам’ятник, книгу, картину.

среда, 12 февраля 2014 г.

Величне слово Кобзаря

Культурна спадщина українського народу от вже два століття завдячує митцю національного пера, художнику- реалісту, борцю за справедливість, поету-філософу і  людині честі і слова- Тарасу Шевченку.
Кожне  покоління і сучасності, і минулого з гордістю каже: «А ми вивчали Шевченка!», бо це  не просто твори і вірші, а  ціле творче життя, в яке вкладено душу, розум, патріотизм.
Ім’я Тараса Шевченка  відоме   далеко за межами нашої країни. Його цитують класики, політичні  діячі та  митці культури. З Шевченком  пов’язано багато літературних  видавництв, громадських  товариств. І ми, як славні  нащадки , напередодні  200 – річчя  до дня  народження  Т.Г.Шевченка , доводимо  в своїх активних  заходах, що пам’ять  про  велич  поета увіковічена в історії України.
Зробили свій внесок в ювілейну річницю учні та вчителі нашої школи.

вторник, 11 февраля 2014 г.

Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став

Уже для багатьох поколінь і не тільки українців - Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике і вічне - невичерпний і нескінченний.
29 січня бібліотекар Солонянської СШ №2 Шмигельська Н.Ф. разом з учнями 8-Б класу і класним керівником Юрченко С.В. підготували і провели бібліотечний урок-огляд життєвого та творчого шляху великого поета.

Думи мої...


понедельник, 10 февраля 2014 г.

Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття

«Він був сином мужика і став володарем в царстві духа.
Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської  культури…
Доля переслідувала його все життя, та вона не зуміла перетворити золото його душі на іржу…
Найкращий і найцінніший дар доля дала йому аж по смерті – «невмирущу славу і вічно нову насолоду, які приносять його твори мільйонам людських сердець», — так писав І.Я.Франко у «Посвяті» про Великого Кобзаря.

пятница, 7 февраля 2014 г.

Акровірш

Ти мусиш нам співця назвати,
Адже умів лиш він один
Рабів німих так захищати...
А хто про них писав, як він,
"Садок вишневий коло хати"?

среда, 5 февраля 2014 г.

Шевченко – гордість і совість України

І мене в сім’ї великій,
В сімї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом. (Т.Г.Шевченко)
     Саме ці рядки із заповіту великого Кобзаря втілили в життя вчителі, батьки та діти початкових класів Василівської школи-інтернату, презентуючи виховний захід-проект «Тарас Шевченко-сонце України» з нагоди 200-річчя поета.
    Дійство розпочалося у нещодавно відновленому народознавчому музеї школи. Завдяки небайдужим людям села (Батюку М.Д.,Ларіну І.І., Ліясовій Н.А., Кучіну А.О., Саліженко А.М.) ожила ця кімната-світлиця.
   Тому саме серед старовинних речей, духу наших предків і проходило свято.
    Дітлахи–першокласники разом з батьками (Спесивою Н.Е., Євдіщенко Г.В., Шилкіною О.О., Нальотою К.А.) підготували малюнки до творів Кобзаря. З радістю повідомляли, що ще їхні дідусі та бабусі вчили вірші Шевченка і досі  декламують їх напам’ять. Мама та учениця 2 класу Івоніна Юлія виконали творчу роботу до твору «Садок вишневий коло хати».

понедельник, 3 февраля 2014 г.

Лунає Тарасове слово у школі...

У Широчанській НСЗШ лунало Тарасове слово, сповнене любові до України, під час бібліотечного уроку під назвою "Урок Кобзаря", присвяченого 200-річчю Тараса Шевченка. Учні з цікавістю ознайомилися з виставкою, на якій була представлена художня та літературна спадщина митця. Учні порівнювали долю Тараса з вишитим рушником "червоними та чорними нитками", бо випало йому пережити і щасливі моменти творчого злету, і тяжкі випробування. Та все ж таки він не скорився: "Караюсь, мучусь, але не каюсь..." Ці рядки викликають у школярів захоплення і повагу. Особливо зацікавило учнів видання автографів поезій. Багато нового дізналися діти про життя Тараса, про вшанування його таланту у світі, про переклад вірша "Заповіт" різними мовами. Розглянули пам'ятники Кобзаря у США, Канаді, Австралії, а ще, виявляється, є погруддя памятника у селах нашого району - Олександрополі та Малозахарине! Учні поділилися власними міркуваннями про те, як можна було б увічнити пам'ять Тараса Шевченка у нашій школі, нашому селі. Вшанування пам'яті геніального сина українського народу і вивчення його безцінної спадщини в нашій школі триватиме і надалі, адже ми втілюємо в життя районний навчально-виховний проетк "Іду душею до Тараса".
С.Свищук, 
бібліотекар і вчитель Широчанської НСЗШ